سازه‌های هیدرولیکی


 

گروه مهندسی سازه‌های هیدرولیکی در سال 1368 با برگزاری دوره کارشناسی‌ارشد راه‌اندازی شده و از سال 1378 اقدام به پذیرش دانشجوی دکتری نموده است. همچنین رشته سازه‌های دریایی با برگزاری دوره کارشناسی‌ارشد از سال 1379 در این گروه راه‌اندازی شده است.
این گروه با بهره‌گیری از توان تخصصی اساتید در زمینه‌های سازه‌های هیدرولیکی، سدسازی، نیروگاه‌های برقابی، سازه‌های دریایی و مهندسی سواحل، اقدام به ارائه دروس و نیز هدایت پایان‌نامه‌ها، رساله‌های تخصصی و طرح‌های پژوهشی نموده است.
گروه سازه‌های هیدرولیکی از اعضای هیأت‌علمی برجسته و متعهدی تشکیل شده که بر اساس نیازهای اساسی جامعه پویای پس از انقلاب باهدف‌های برآمده از صنعت ساختمان و آب کشور در یک دانشگاه آرمانی تحصیلات تکمیلی گرد هم آمده‌اند. از آنجا که سرنوشت کشور دقیقاً با مسئله آب و بهره‌برداری از آن گره خورده است و این مهم جز با احداث سازه‌هایی نظیر سدها، نیروگاه‌های آبی، شبکه‌های آب‌رسانی، بندرها، سازه‌های دریایی و دیگر تأسیسات آبی میسر نیست، این گروه رسالتی راهبردی در حد ملی برای خود احساس می‌کند.
این گروه از آنجایی‌ که درون یک دانشگاه با رسالت ویژه قرار دارد، به‌عنوان نقطه امید برتر ملی در شکستن موانع علمی و پژوهشی پیش پای ملت تلقی می‌گردد. در این راه قطعاً با بهره‌مندی از نخبگان علمی کشور بیشترین رشد و تعالی را در میان دانشگاه‌های کشور باید از این گروه انتظار داشت.